Xtreme Sport
WodaZiemiaPowietrze

Bungee

Bungee - adrenalina dla każdego

Skoki na bungee to skoki z dużej wysokości ze specjalną gumową lina przytwierdzoną do kostek, korpusu lub bioder. Jest to bardzo popularny sport ekstremalny, ponieważ nie wymaga praktycznie żadnych umiejętności, a jedynie dużo odwagi. Cała odpowiedzialność spoczywa na instruktorze mocującym sprzęt. Bungee jumping jest także stosunkowo tanim sportem, bo skok kosztuje około 100zł.

Historia zaczęła się, gdy w 1955 roku magazyn „National Geographic” opublikował artykuł o mieszkańcach wyspy Pentecoast na Południowym Pacyfiku, którzy, by dowieść swej męskości, skakali z wysokości z liną przywiązaną do nóg. Jeden z dziennikarzy postanowił zrobić to samo i od tego czasu moda na bungee bardzo szybko zawładnęła zwolennikami mocnych wrażeń.


Dream jumping to odmaina bungee, czyli skoki z wysokich wieżowców, kiedy guma rozpięta jest między dwoma budynkami. Spotyka się też tzw. katapultowanie chętnego do skoku za pomocą dwóch lin, co przypomina wystrzelnie z procy.

Skoki oddawać można w terenie lub na specjalnie ustawianych dźwigach. O wiele przyjemniejsze są jednak skoki z mostów, balonów, skał, itp.

Stosuje się trzy rodzaje długości gum, w zależności od wagi skoczka:
  • cienka: 40-65 kg
  • średnia: 65-90 kg
  • gruba: 90-120 kg

Gdzie skakać?
Jeśli uważasz, że masz na tyle odwagi, żeby skoczyć na bungee, możesz to zrobić bez większych problemów.
  • Katapulta znajduje się w Zakopanem, około 200m od skoczni narciarskiej.
  • Dźwigów możesz szukać na różnych imprezach plenerowych. Można także zamówić dźwig na własną imprezę, np. integracyjną dla pracowników.
  • W terenie:
    - most w Czernichowie
    - plaża w Kołobrzegu

Galeria zdjęć:

Fot. by adactio na licencji CC-BY Fot. by jdlasisa na licencji CC-BY-NC Fot. by Kevin Labianco na licencji CC-BY-NC-ND

Komentarze (5): pokaż komentarze

autor:
treść:
przepis kod:   token
 
 
polecamy: