Xtreme Sport
WodaZiemiaPowietrze

Hydrospeed

Szukasz czegoś nowego - wybierz hydrospeed!

Hydrospeed to stosunkowo nowy sport, polegający na spływie z nurtem rzeki osoby leżącej na plastikowej desce. Oczywiście deska nie zasłania całego ciała, trzeba więc wykazać się umiejętnością sprawnego manewrowania w celu uniknięcia zderzenia z kamieniami. Jak można się domyślić, zazwyczaj i tak nie obchodzi się bez siniaków.

W zależności od stopnia zaawansowania chętni wybierają mniej lub bardziej rwące odcinki rzek. Początkującym towarzyszyć powinien instruktor, który siedząc w płynącej obok łodzi daje wskazówki i interweniuje w razie niebezpieczeństwa.

Ochotnik decydujący się na hydrospeed powinien przede wszystkim potrafić pływać, mieć w miarę dobrą kondycję fizyczną oaraz przyzwoitą odporność na ból.

Sprzęt używany przy hydrospeed to gruba pianka chroniąca przed zimnem i uderzeniami, kask, płetwy oraz kamizelka asekuracyjna. Wszystko to zapewnia instruktor czy też firma organizująca rozrywkę.

 

Gdzie?

Spływy hydrospeed często towarzyszą raftingowi, a także canyoningowi. Zawsze możesz zapytać organizatorów o dodatkową atrakcję tego typu.

Poza tym za cenę 100zł można spłynąć na desce na Dunajcu.

Galeria zdjęć:

Fot. by f ivansson na licencji CC-BY Fot. by yazz34 na licencji CC-BY-NC-SA

Komentarze (5): pokaż komentarze

autor:
treść:
przepis kod:   token